Et liftet kort

Nogle gange ser man et fantastisk projekt, og vil gerne lave det med sine egne materialer. Eller man har engang lavet et fantastisk kort, men det var med en lånt die.

Stjernerne har et par år på bagen, men derfor kan de sagtens bruges (igen). Den hvide del af kortet er en mini slimcard bases, der er forkortet lidt i længden, og gjort ca 3 mm smallere, for at stjernen kunne være inden for basen. Basen er en enkelt stykke i A6, da der er plads inde i det hvide område til at skrive en julehilsen.

Jeg blev mest glad for kortet til højre, og det er også nemmere at lave en hel udskæring med en die, i stedet for en delvis udskæring.

Til sidst vil jeg lige vise kortet der er liftet fra (jeg har fået lov at bruge billedet).

Man kan godt lave noget tilfredsstillende, selvom men ikke har lige nøjagtig den samme die/stempel som det man har set.

Håber du får en hyggelig dag

Hilsen

Ann

Materialer:

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Valgfri fragt

Vælg selv din leveringsmetode

14 dages returret

Pengene-tilbage-garanti

Stort udvalg

Vi har over 7000 varer på lager

100% sikker betaling

SSL sikret og krypteret via ePay

© Den Kreative Kælder 2021
CVR 18043793